Wyłączenie drogi dojazdowej do Parkingu Wawel od ul. Podzamcze

Wawel zimą

Bardzo ważna informacja dla wszystkich użytkowników Parkingu Wawel, mieszczącego się w Krakowie przy Placu na Groblach 24.
W związku ze zmianą ruchu drogowego pod Wawelem, już 15 lutego ulice Idziego oraz Podzamcze zostają włączone do Strefy Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że dojazd do parkingu od ul. Podzamcze zostanie wyłączony. Taka decyzja to efekt polityki transportowej Miasta Krakowa oraz chęci poprawy jakości przestrzeni w parku kulturowym.
Zgodnie z założeniami władz Miasta, ma to jeszcze bardziej przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Chcemy również podkreślić, że główna trasa dojazdowa nie uległa zmianie i tak jak do tej pory odbywa się od ul. Zwierzynieckiej, z której skręca się w ul. Powiśle, skąd następuje już wjazd na Parking Wawel.

Kraków w remoncie – parking w jego sercu wciąż dostępny! Pokazujemy, jak dojechać do Parkingu Wawel.

Kraków w remoncie – parking w jego sercu wciąż dostępny! Pokazujemy, jak dojechać do Parkingu Wawel.

Chcielibyśmy przekazać ważne informacje dotyczące zbliżających się remontów w okolicy, które rozpoczną się we wrześniu 2023 roku i potrwają do września 2024 roku.

Oznakowanie miejsca parkingowego — wszystko, co musisz wiedzieć

Oznakowanie miejsca parkingowego — wszystko, co musisz wiedzieć

Miejsca parkingowe, na których odwiedzający mogą parkować swoje pojazdy, powinny być wyraźnie oznaczone przy pomocy oznakowania pionowego oraz oznakowania poziomego. Jakie znaki mogą wyznaczać miejsca parkingowe?

Kraków na weekend — to warto zobaczyć!

Kraków na weekend — to warto zobaczyć!

Idealne miejsce na wypad to takie, w którym nie musisz się spieszyć. Właśnie taki jest Kraków na weekend — to miasto, które żyje swoim tempem.

Zakorkowany jak Kraków?

Zakorkowany jak Kraków?

Zacznijmy od dobrej wiadomości: Kraków nie jest najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce. Jest drugi, za Łodzią. Tak przynajmniej wynika z opublikowanego na początku 2021 roku raportu o korkach na świecie autorstwa renomowanego producenta map i nawigacji satelitarnej – firmy TomTom.

tram shop_1 term search search men parking parking_2 coffee_2 eat_2 place_2 bed_2 tram_2 cashe_2 cashe_1 bed_1 place_1 eat_1 coffee_1 shop_1