Parking Kraków centrum Wawel

Kraków w remoncie – parking w jego sercu wciąż dostępny!

Chcielibyśmy przekazać ważne informacje dotyczące zbliżających się remontów w okolicy, które rozpoczną się we wrześniu 2023 roku i potrwają do września 2024 roku. Mimo prac remontowych, dojazd do naszego parkingu pozostanie w pełni dostępny! Przez cały ich okres będzie można dotrzeć do nas bez problemu, aby zaparkować jak zawsze w centrum Krakowa!

Parking Wawel centrum mieści się w Krakowie pod adresem Plac na Groblach 24. Na jego teren wjedziesz od strony ul. Powiśle. Nieopodal parkingu dumnie góruje najbardziej znany polski zamek — Zamek Królewski na Wawelu. W niewielkiej odległości znajdziesz też takie atrakcje jak Smok Wawelski, ciekawe muzea czy też hotele, centra biznesowe, wytworne restauracje, klimatyczne kawiarnie. Jednak parking centrum Kraków jest odpowiedni nie tylko dla turystów i odwiedzających miasto w celach służbowych. Także mieszkańcy docenią jego lokalizację. Jeżeli jesteś jednym z nich, wystarczy, że wybierzesz nasz parking Kraków, a wszystkie ważne sprawy załatwisz szybko i wygodnie. 

Kraków — parking, który spełni Twoje oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa

Wybierając nasz parking płatny w Krakowie, masz pewność, że Twój samochód jest w dobrych rękach. Parking jest dozorowany i wyposażony w system monitorujący, który jest gwarancją skutecznego zabezpieczenia pojazdu. Nie pozwól, aby stres związany z postojem negatywnie wpłynął na pobyt w historycznej stolicy Polski. Wybierz sprawdzony parking Kraków Wawel i delektuj się czasem spędzonym w tym pięknym mieście!

Wjazd i wyjazd: przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.
Parking wyposażony jest w system kamer monitorujących oraz interkomy. Dodatkowo, parking znajduje się pod stałym nadzorem ochrony budynku.
Płatność za parking odbywa się w kasach automatycznych za pomocą karty płatniczej lub gotówki.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

BezpieczeństwoBezpieczeństwoRozwiń

Czy parking jest monitorowany?
Tak, parking posiada system kamer monitorujących, do którego dostęp mają pracownicy parkingu.

Czy parking jest strzeżony?
Wszystkie nasze parkingi są dozorowane. Parking posiada system monitorujący.

Zwiń

ParkowanieParkowanieRozwiń

W jakich godzinach parking jest otwarty?
Parking otwarty jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Gdzie mogę znaleźć informację na temat opłat parkingowych?
Cennik znajduje się przed wjazdem na parking oraz na kasach automatycznych, znajdujących się przy wjeździe i wyjeździe z parkingu (od ulicy Powiśle). Cennik możesz również sprawdzić tutaj.

Jak mogę dostać się na parking?
Wjazd na parking znajduje się od ul. Powiśle. Wejścia dla pieszych znajdują się przy wjeździe i wyjeździe od ul. Powiśle oraz wokół Placu na Groblach – znajdziesz tam dodatkowe cztery dedykowane, oznaczone pawilony wejściowe z klatką schodową. Każdym z tych wejść dostaniesz się na wszystkie poziomy parkingu.

Co mogę zrobić, jeśli moje pieniądze utknęły w kasie automatycznej podczas płacenia?
Prosimy o poinformowanie o sytuacji przez interkom znajdujący się na kasie automatycznej. Otrzymasz wówczas wskazówki, co należy zrobić.

Czy niepełnosprawni mogą parkować za darmo?
Na parkingu znajduje się 10 miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Parkowanie na tych miejscach jest płatne w ten sam sposób jak na pozostałych miejscach.

Ułatwienia dostępu do parkingu
Parking posiada 2 windy.
Pierwsza winda znajduje się przy fontannach pomiędzy wjazdem na parking a Hotelem Pod Wawelem.
Druga winda znajduje się przy klatce schodowej przy ul. Tarłowskiej.

Jakiej maksymalnej wysokości może być samochód wjeżdżający na parking?
Maksymalna dopuszczalna wysokość auta to 2,0 m.

Czy na parkingu są dostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych?
Tak na parkingu znajduje się 14 miejsc do ładowania samochodów elektrycznych. Ładowanie samochodów odbywa się poprzez aplikację EloCity dostępną do pobrania w App Store lub Google Play. Reklamacje, płatności, rozliczenia, faktury, całościowa obsługa są przeprowadzane przez EloCity. Wszelkie informacje techniczne dostępne są pod numerem EloCity: +48 22 290 79 92 oraz pod mailem: support@elo.cityCena obowiązująca od 2.10.2023 to 1,80zł brutto za kWh (cena dotychczasowa wynosiła 1.50zł brutto). Zachęcamy do każdorazowego sprawdzania cen na naszych stacjach ładowania poprzez aplikację EloCity, gdyż mogą one ulec zmianie.

Czy z parkingu mogą korzystać samochody zasilane LPG?
Tak, na tym parkingu możliwe jest parkowanie aut z instalacją LPG.

Co mam zrobić, jeśli zgubię bilet parkingowy?
Jeśli zgubisz bilet, zgłoś się do Biura Obsługi Klienta znajdującego się przy wyjeździe z parkingu lub skorzystaj z interkomu na kasach automatycznych i skontaktuj się z obsługą parkingu. Opłata dodatkowa za zgubiony bilet wynosi 40 zł.

Zwiń

Abonamenty i płatnościAbonamenty i płatnościRozwiń

Jakie są ceny abonamentów parkingowych?
Na parkingu dostępne są różne abonamenty do wielu potrzeb kierowców. Więcej szczegółów znajdziesz w Cenniku.

Jak mogę zapłacić za parkowanie?
Opłaty dokonasz w kasie automatycznej gotówką lub kartą.

Gdzie i kiedy dokonuję opłaty za parkowanie?

Przed wyjazdem z parkingu udaj się z biletem do jednej z kas automatycznych, zlokalizowanych przy schodach obok wjazdu i wyjazdu z parkingu oraz na końcu sektora żółtego. Po dokonaniu opłaty masz jeszcze 15 minut na opuszczenie parkingu.

Jak mogę uzyskać abonament parkingowy lub go zmienić?
Abonament zakupisz poprzez formularz zapotrzebowania – kliknij tutaj

Jak mogę otrzymać paragon już po zapłaceniu?

Paragon możesz otrzymać w trakcie płatności w kasie automatycznej, wybierając odpowiedni przycisk podczas opłacania biletu. Jeśli to tym zapomnisz to możesz włożyć ponownie opłacony bilet do dowolnej kasy automatycznej i nacisnąć „opóżniony paragon”.

Czy wystawiacie faktury za parkowanie?
Jeśli chcesz otrzymać fakturę, potrzebujemy oryginał paragonu. Fakturę można otrzymać od ręki w Biurze Obsługi Klienta. Oryginał paragonu można również przesłać na adres naszej siedziby wraz z informacją, na jakie dane mamy wystawić fakturę oraz gdzie mamy ją odesłać. Istnieje możliwość wystawienia faktury elektronicznej.

Czy możliwe jest bezpłatne parkowanie?
Parkowanie bez opłat nie jest możliwe.

Zwiń

ObsługaObsługaRozwiń

Czy można zarezerwować miejsce parkingowe?

Rezerwacji miejsc parkingowych można dokonywać online przez stronę internetową  parkingwawel.pl

Musiałem przedłużyć pobyt na parkingu. Co należy zrobić?
Jeśli wykupiony czas został przekroczony, najpierw przejdź do kasy automatycznej i włóż swój bilet. Będziesz mógł zapłacić pozostałą kwotę za parkowanie według zwykłej stawki. Po dokonaniu płatności możesz wyjechać z parkingu, umieszczając bilet w kolumnie wyjazdowej.

Czy na parkingu znajduje się obsługa?
W przypadku problemów technicznych skontaktuj się z obsługą za pomocą interkomu. Przyciski znajdują się na kolumnie wjazdowej, wyjazdowej oraz kasie automatycznej. Pracownik obsługi znajduje się w Biurze Obsługi Klienta. Jeśli masz dodatkowe pytania, zadzwoń lub napisz. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

Zwiń

Chcesz wiedzieć więcej?

Pobierz Regulamin parkingu

Wszystkie reklamacje dotyczące naszych usług prosimy zgłaszać poprzez formularz reklamacyjny.

tram shop_1 term search search men parking parking_2 coffee_2 eat_2 place_2 bed_2 tram_2 cashe_2 cashe_1 bed_1 place_1 eat_1 coffee_1 shop_1